Новини
Особистості
Центр правової допомоги
Ковель туристичний
Газета "КОВЕЛЬ СЬОГОДНІ"
Презентації
Ковель і видатні люди
Історія
Суспільно-політичне життя
Соціальна сфера
Економіка
Освіта і наука
Культура
Релігія
Спорт
Стратегія розвитку
Зовнішні зв`язки
Пісні
Журнал ПТАХА
www.muzprostir.com.ua - Все про музику на одному сайтi!

Коломия

Новини

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Молодь Ковеля проти ВІЛ/СНІДу    
     У Ковелі та Ковельському районі кількість офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих станом на 25.09.2011 р. становить 183 особи, з них – двоє дітей. За період з 1996 по квітень 2011 року на Волині виявлено 2981 особа з антитілами до ВІЛ. За рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію наша область займає провідне місце Західному регіоні України: міста Нововолинськ, Луцьк, Володимир-Волинський та райони Ковельський, Іваничівський, Ківерцівський, Луцький, Рожищенський, Турійський. Впродовж 2010 року у Волинській області взято на облік 214 ВІЛ-інфікованих осіб, встановлено діагноз СНІД – 99, померло від СНІДу – 53 особи.
      У Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбулась «свічкова хода» за участю студентської молоді нашого міста. Понад 200 юнаків та дівчат пройшли центральною вулицею зі свічками та червоними стрічками - символом солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД людьми.
     На площі біля Палацу учнівської молоді відбувся імпровізований мітинг, на якому до присутніх звернулася лікар-інфекціоніст Ірина Мизовець, волонтер Наталія Вакулюк. Уже не вперше таку акцію ініціює та організовує голова Ковельської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Стахорська. Звертаючись до присутніх, вона зауважила, що з часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції в Україні у 1987 році і до 2010 року офіційно зареєстровано 182 тисячі ВІЛ-інфікованих громадян нашої країни. Людмила Стахорська закликала молодь до толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. Проведена акція покликана привернути увагу суспільства до цієї проблеми.
     Заходи, приурочені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, продовжилися в Палаці учнівської молоді, де старшокласники зібралися на тематичну дискотеку «Проблема ВІЛ/СНІДу стосується кожного…». Спеціаліст міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Медвєдєва продемонструвала фільм «На повну силу», з метою ознайомлення школярів із факторами ризику та механізмами поширення захворювання. після перегляду фільму всі активно обговорювали побачене. Активно дискутував з молоддю і заступник голови МГО «За життя» Олександр Шилюк.
     Сподіваємось, що своїм теплом, співчуттям та підтримкою зможемо змінити життя інших людей на краще. Будьмо, як сонце, що світить як для здорових, так і для хворих.
Ольга Олексіна

     Вперше про СНІД згадується у 1981 році в офіційних повідомленнях американського Центру контролю захворювань. Незвичайність цього явища була в тому, що перші жертви, в яких було виявлено дивне захворювання, хворіли також на пневмонію у тяжкій формі. Збудником такої пневмонії є досить поширений серед людей усієї земної кулі мікроорганізм, але він не може зашкодити особам з нормальною імунною системою.
     ВІЛ – це добре пристосований до існування в організмі людини вірус, що руйнує імунну систему, тобто знищує імунітет. ВІЛ в організмі можна виявити лише через 3-6 і навіть 18 місяців після інфікування. На жаль, сьогодні такого препарату, який міг би повністю вилікувати людину, не існує. Вірус залишається в організмі назавжди. Однак існують спеціальні препарати, які гальмують розмноження вірусу, утримуючи його кількість на мінімальному рівні, і цим попереджають руйнування імунної системи. Антиретровірусна терапія дозволяє продовжити життя інфікованих людей на 10-15 років.
     У світі кількість ВІЛ-інфікованих перевищує 50 млн чоловік, померлих від СНІДу – більше 20 млн. З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції в Україні у 1987 році і до 2010 року включно офіційно зареєстровано 182 тисячі ВІЛ-інфікованих громадян України.
     ВІЛ вражає переважно молодих людей віком від 20 до 40 років. В Україні уже існують дитячі будинки для дітей, що народились від ВІЛ-інфікованих матерів і покинуті ними. Щороку кількість таких дітей збільшується – кожна сьома дитина залишається покинутою в пологовому будинку.
     З метою поширення знань та розуміння проблем, пов’язаних з ВІЛ/СНІДом працівники Ковельського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять відеолекторії у навчальних закладах міста для учнівської та студентської молоді. Під час обговорення важливих питань надається інформація про організації, що працюють у сфері профілактики ВІЛ-інфікування, надання допомоги ВІЛ-інфікованим, хворим на СНІД, їх родичам та близьким щодо захисту прав, підтримки здоров’я, психологічної допомоги.
     Сьогодні лікування, на жаль, не може привести до одужання, проте воно може повернути до нормального ритму життя. ВІЛ-позитивна людина має право працювати, навчатись, мати друзів, сім’ю. Вона має право на життя!
Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
адреса:

м. Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. 120, тел.: 6-17-48
Дивіться також:
14.12.2011Загорівся дизель-поїзд «Ковель-Ягодин»
     11 грудня о 15:58 на пункт зв’язку самостійної державної пожежної частини №4 м. Ковеля Волинської області поступило повідомлення про пожежу в дизель-поїзді №6375 сполученням «Ковель-Ягодин» поблизу села Старі Кошари Ковельського району. На місце події відразу виїхали чергові варти СДПЧ-4 та підпорядкованої державної пожежної частини №19 міста залізничників.
9.12.2011Справжні козаки живуть у Ковелі
     2 грудня у Палаці учнівської молоді відбувся конкурс «Козацькі забави», в якому взяли участь команди з 6 шкіл: СШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №8, ЗОШ №9, ЗОШ №12 та міської гімназії.
8.12.2011Ковельчан стає більше
     На початок жовтня цього року в місті налічувалось 68,6 тис. жителів. За дев’ять місяців кількість ковельчан зросла на 385 осіб. Збільшення населення міста відбулось за рахунок міграційного та природного приростів:
7.12.20111 грудня в історії Ковеля
     1 грудня минає 20-та річниця проведення Всеукраїнського референдуму щодо підтримки набуття Україною незалежності. В кінці 1991 року в Україні розгорнулася підготовка до виборів Президента України і референдуму з питань підтримки Акта про державну незалежність України. Активно велася ця робота і в Ковелі. Важливою подією передвиборної кампанії стала зустріч з кандидатом у Президенти, головою УРП Левком Лук’яненком, відкриття пам’ятної дошки на честь першого Президента України Михайла Грушевського на вулиці його імені.
6.12.20111 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
     У Ковелі та Ковельському районі кількість офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих станом на 25.09.2011 р. становить 183 особи, з них – двоє дітей. За період з 1996 по квітень 2011 року на Волині виявлено 2981 особа з антитілами до ВІЛ. За рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію наша область займає провідне місце Західному регіоні України...
      У Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбулась «свічкова хода» за участю студентської молоді нашого міста.
6.12.2011ТИЖДЕНЬ ПРАВА: РАЗ НА РІК
     Щороку 10 грудня, Міністерством юстиції в рамках відзначення міжнародного свята – Дня прав людини (з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини) проводиться комплекс заходів з відповідної тематики.
5.12.2011Чому Ковель не обласний центр?
     4 грудня 1939 року після приєднання західноукраїнських земель до СРСР було утворено Волинську область. Обласним центром був обраний Луцьк. Хоча шанси стати столицею Волині мав і Ковель. Проте...
27.11.2011Екскурсія ковельськими… туалетами
     Наразі у Ковелі жоден туалет стабільно не працює. Тому часто-густо кожен опиняється в незручному становищі – пошуку громадського туалету або будь-якого іншого для здійснення фізіологічно необхідної потреби. Для особливо неввічливих підійдуть різні місця, нічна пора подвійно цьому сприяє. Потім лише можна почути скарги від свідків подібного неподобства, а двірникам залишатиметься – прибирати сліди відвідувачів вуличних усюди-скрізних туалетів. В результаті наше місто може стати екологічно неблагополучним. Може, воно таким вже є.
26.11.2011Перепис населення 2012 року
    З 20 листопада протягом місяця в місті Ковелі працюють спеціально підібрані і підготовлені реєстратори, в обов’язки яких входить збір інформації про кількість будинків та проживаючого в них населення.
     Складання квартальних списків будинків – одна з найважливіших підготовчих робіт до Перепису населення. Від якості складання цих списків залежить правильність проведення переписного районування та забезпечення під час перепису повноти охоплення населення.
25.11.2011Історія Телевізійного центру Ковель
     Українському телебаченню виповнилося 60 років. У 1951-му було здійснено першу телевізійну трансляцію – в ефір вийшла передача з телецентру на Хрещатику, 26.
     Ковельчани першу телепередачу на «своєму» каналі побачили 20 років тому. У 1991 році ТзОВ «Телевізійний Центр Ковель» одним із перших на теренах Радянського Союзу створив позабюджетне (комерційне) телебачення.
14.11.2011Освітлення у Ковелі
     Кілька тижнів тому, можливо й більше, ковельчани відчули на собі, як жити у суцільних сутінках. Бо ж, прилеглі до центральної, вулиці, які раніше сяяли, немовби обвішані новорічними гірляндами, не подавали жодних ознак життя, тобто не радували око міських жителів своїм освітленням. Ніхто не знав причини і уявити не міг, як довго це триватиме.
12.11.2011«На парапеті» - на п’єдесталі!
     Свято гумору відбулося днями в обласному центрі. Веселі та найкмітливіші волиняни взяли участь у першій фестивальній грі Луцької Ліги КВН. Серед 11 команд помітно вирізнялися дотепністю і вдалими жартами ковельчани - команда «На парапеті». Протягом усієї гри вони були фаворитами і членів журі, і глядачів. Тому результат був передбачуваний – наші земляки отримали заслужену перемогу, обійшовши досвідчених «КВНщиків».
123456789101112>