Освітлення у Ковелі

     Однією з ознак впорядкованості будь-якого міста є його освітлюваність у вечірній час. Цим влада демонструє ставлення та повагу до своїх мешканців. Адже не дуже зручно людям пересуватися містом навпомацки, коли рятують лише вогні поодиноких автомобілів та вікна будинків. Наразі у Ковелі ситуація з освітлюванням стабільна. Проте було інакше.

     Кілька тижнів тому, можливо й більше, ковельчани відчули на собі, як жити у суцільних сутінках. Бо ж, прилеглі до центральної, вулиці, які раніше сяяли, немовби обвішані новорічними гірляндами, не подавали жодних ознак життя, тобто не радували око міських жителів своїм освітленням. Ніхто не знав причини і уявити не міг, як довго це триватиме. Адже якщо влітку люди на це не дуже зважали, бо йшли з роботи ще завидна, а молоді було особливо приємно прогулюватися нічним містом, то восени, ближче до зими, о сьомій-восьмій вечора – на ковельських вулицях вже не затишно і не безпечно. На неосвітлених ділянках легко можна стати жертвою злочинця, а як мінімум – впасти в якусь яму та просто скалічитись. Ілюмінованою залишалася лише центральна вулиця – Незалежності, інші ж її розгалуження не мали стабільного освітлення, там – вже хоч в око стрель. Дивно було й спостерігати за тим, що парки (особливо бентежив центральний парк, що навпроти міської ради) теж не сяяли, а були вкриті мороком.

     З кожним днем людей все більше і більше цікавило, що трапилося з освітлюванням вулиць, на яких ми з впевненістю раніше ходили у вечірній час. Адже загалом на обслуговування мереж вуличного освітлення і світлофорних об’єктів виділено з бюджету 334 тис. 262 грн. На оплату електроенергії передбачено 450 тис. грн. Та й на реконструкцію мереж вуличного освітлення в міському бюджеті на 2011 рік передбачено 100 тис. грн. Світло – це те найпростіше, чим повинна забезпечити міська влада мешканців свого міста. Що ж трапилося, чому не забезпечує? Не зрозуміло.

     Отож, редакція газети «Ковель сьогодні» звернулася до МП «Міськсвітло» з проханням вказати перелік вулиць, які не освітлюються і причини такого стану. На листа з відповіддю ми чекали майже півмісяця. Отримавши, прочитали наступне: відповіді нам надати не можуть, бо не мають такого права, а радять звернутися до відділу ЖКГ. Невдовзі наш журналіст вирушив до начальника відділу ЖКГ Олександра Балака. Високопосадовець запевнив, що проблеми з освітленням нема, все сяяло і продовжує сяяти, а якщо й були якісь перебої, то вони пов’язані або з невчасним вмиканням світла, або з технічним ґанджем. На диво, після розмови з начальником, світло на вулицях з’явилося, крім того, у відповідний час. Отож, правдивою є істина, що журналістика – четверта влада, яка змушує задуматися над своїми діями і дає змогу виправитися чиновникам.

     До речі, щодо темних частин Ковеля, де світла великого міста люди ще не бачили, бо там потрібно прокладати мережі, то таких вулиць у Ковелі залишилось небагато, в основному на периферії та біля приватних секторів. В 2011 році проектним інститутом «Ковелькомунпроект» розроблена проектна документація на проведення робіт по влаштуванню електроліній вуличного освітлення з встановленням світильників поки що на таких вулицях: Партизанська, Пирогова, Зерова, Руданського, Коновальця, Роксолани, Грінченка. Загальна вартість робіт 77 тис. грн. Тому в найближчому майбутньому вони стануть, як інші, цивілізованими вулицями з освітленням.

Тетяна Лаховська
За матеріалами газети “Ковель сьогодні”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *