Всесвітній День здоров’я

     Він відзначається щорічно з 1948-го року на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

     Зараз дуже багато і часто говорять про урбанізацію, як про один з основних чинників, котрий впливає на наше загальне здоров’я на глобальному рівні та на здоров’я кожного з нас окремо.

     Зростання кількості населення у містах звісно впливає на створення проблем, які пов’язані з питною водою, навколишнім середовищем, травмами, з таким фактором, як вживання алкоголю і тютюну, а також з нездоровим харчуванням й фізичною інертністю.

     Але напевно, як би ми берегли своє місто, оскільки воно є нашим домом, очевидно і проблем ми, міські жителі, мали б менше.

     Варто просто до річок, озер ставитись, як до окраси свого міста і не закидати їх сміттям, до парків і скверів – як до місць відпочинку свого і своїх дітей, а не як до сміттєзвалищ. Варто знаходити час для вихідних за містом. Не потрібно перетворювати телевізор і комп’ютер у фетиш, краще більше часу проводити на свіжому повітрі (особливо дітям). Треба все ж таки жити під відомим гаслом «Здоровим бути модно!» і відмовитись від паління та зловживання алкоголем. Адже багато що у нашому житті пов’язане саме зі стилем життя. Нехай у кожного він буде здоровим. Нехай буде менше хвороб, проблем і стресів. Хай інтенсивний темп сучасного життя ніколи не призводить до нервових перевантажень.

     Давайте усі візьмемо собі на озброєння кілька правил, за якими треба було б хоча б спробувати жити: не пали, не зловживай алкоголем, не переїдай, не нервуй, більше рухайся, не заздри, частіше посміхайся, роби людям лише приємне.

Марина ПРИЦ,

головний редактор газети “Ковель сьогодні”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *