Новини
Особистості
Центр правової допомоги
Ковель туристичний
Газета "КОВЕЛЬ СЬОГОДНІ"
Презентації
Ковель і видатні люди
Історія
Суспільно-політичне життя
Соціальна сфера
Економіка
Освіта і наука
Культура
Релігія
Спорт
Стратегія розвитку
Зовнішні зв`язки
Пісні
Журнал ПТАХА
www.muzprostir.com.ua - Все про музику на одному сайтi!

Коломия

Луцкевич Марко

Луцкевич Марко
      Марко Луцкевич був тим ковельчанином, що проміняв спокійне, провінційне життя на активну боротьбу в ім`я незалежності і волі України. Народився 1882 року в Ковелі. Початкову освіту здобув у міській двокласній школі. Батьки направили здібного юнака до Києва, де він навчався на агрономічних курсах, після закінчення яких працював агрономічним старостою в Камені-Каширському. У 1912 році обирається послом до Польського сейму. Він активний член Української селянської робітничої партії. Як і інші депутати, трибуну польського сейму використовував для боротьби проти польського гніту, за прийняття законів, які хоч якимось чином стримували б ополячення і спонукали до національного відродження. Через тиск та переслідування з боку польської влади Марко Луцкевич змушений був емігрувати на Схід.

      Крім політичної боротьби М. Луцкевич займався письменницькою діяльністю, до якої мав неабиякий хист. Друкувався в канадській газеті "Українські робітничі вісті", журналах "Голос праці", "Голос робітниці", "Робітниця".

      Марко Луцкевич друкує нариси "Нех жиє...", "Мати", "Станція Рихальськая", "Тринадцятий минає". Заслуговують на увагу його ранні публікації "Муха", "На Поліссі".

      Комуністична влада не залишала живими борців за волю України. Гільйотина смерті спрацювала в Харківській тюрмі. У 1940 році Марка Луцкевича не стало.