Новини
Особистості
Центр правової допомоги
Ковель туристичний
Газета "КОВЕЛЬ СЬОГОДНІ"
Презентації
Ковель і видатні люди
Історія
Суспільно-політичне життя
Соціальна сфера
Економіка
Освіта і наука
Культура
Релігія
Спорт
Стратегія розвитку
Зовнішні зв`язки
Пісні
Журнал ПТАХА
www.muzprostir.com.ua - Все про музику на одному сайтi!

Коломия

Новини

ТИЖДЕНЬ ПРАВА: РАЗ НА РІК
     Щороку 10 грудня, Міністерством юстиції в рамках відзначення міжнародного свята – Дня прав людини (з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини) проводиться комплекс заходів з відповідної тематики. Понад півстоліття тому, 10 грудня 1948 року, Генеральною Асамблеєю ООН було проголошено Загальну декларацію прав людини, як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожен орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного їх визнання і здійснення.
     Цьогоріч з 5 по 10 грудня 2011 року на виконання Указу Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» та розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з проведення у 2011 році Всеукраїнського тижня права», Міністерством юстиції України спільно з Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, професійними громадськими організаціями, навчальними закладами, науковими установами, приватними юридичними інституціями за підтримки Представництва ООН в Україні, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Координатора проектів ОБСЄ в Україні тощо, заплановано проведення низки просвітницьких заходів.
     Як повідомляють організатори, особливого значення та уваги буде приділено наданню юридичних консультацій щодо порядку звернення та виконання рішень Європейського суду з прав людини Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини. Також з питань реалізації прав людини в рамках Всеукраїнського тижня права буде проводитись роз’яснювальна робота в установах виконання покарань.
     Варто зазначити, що наміри організаторів та ініціаторів, безумовно, благі. Однак, слід визнати, що для пересічного українця захід із гучною назвою «Всеукраїнський тиждень права» стане лише кількахвилинною стрічкою у випуску вечірніх новин або (якщо пощастить) невеличкою заміткою у регіональних друкованих ЗМІ. Всі реальні заходи Всеукраїнського тижня права пройдуть лише у столиці, до того ж – у більшості своїй призначені вони для студентів та практиків.
     В дійсності ж проблема вакууму правової захищеності та правової культури найбільш гостро стоїть саме на перефирії, в регіонах. Та й проблеми людські в різних куточках України, для вирішення яких потрібне використання правових та адміністративних інструментів, в більшості своїй є «приземленими», та навряд чи коли-небудь будуть розглядатися в такій поважній інстанції, як Європейський суд з прав людини. Зокрема, одним із нагальних, на сьогоднішній день, є питання збільшення кількості громадських приймалень в регіонах, де б надавалися безкоштовні юридичні консультації – допомога реальна та відчутна, а не лише продекларована з екрану телевізора. Єдиною і незмінною метою будь-яких тижнів (місяців та років) права мусить стати ґрунтовне посилення правових можливостей населення.
     Декларація Тисячоліття Організації Об’єднаних Націй (затверджена Резолюцією 55/2 Генеральної Асамблеї від 8 вересня 2000 року), зокрема, закликає всі країни члени ООН сприяти зменшенню правової ізоляції бідних верств населення від кризових загально-соціальних процесів. Зміст концепції виходить з того, що однією з причин бідності певних громадян є правове обмеження певної групи населення, щонайменше у таких ключових правах, як доступ до правосуддя, можливостей започаткування приватної ініціативи, дотримання майнових та трудових прав. З іншого боку, вищеописані прояви правової ізоляції є наслідком бідності – матеріального та соціального становища, приналежність до якого апріорі викидає індивіда за межі суспільних процесів.
     Посилення правових можливостей різних верств населення мусить стати процесом, завдяки якому громадяни стануть захищеними та отримають можливість користуватися законом, щоб просувати свої права та інтереси у відносинах з державою та ринком. Він повинен включати в себе повну реалізацію ними своїх прав та користування всіма можливостями, що з цього випливають, в першу чергу – завдяки державній підтримці та їхнім власним зусиллям.
     Основною місією держави як в цілому, так і на місцях, має стати надання доступу до реалізації нагальних правових потреб представникам всіх верств населення, зокрема, інформування громадян щодо права доступу до правосуддя, права на започаткування власної підприємницької ініціативи, дотримання трудових і майнових прав. Паралельно з цим слід сприяти розвитку правового світогляду та суспільної активності членів місцевих громад, створенню локальних осередків правового захисту громадян, які б підтримувалися силами місцевої громади. З метою вирішення нагальних правових потреб громадян та реалізації їх права на доступ до правосуддя держава мусить перш за все ґрунтовно проаналізувати всі чинники, що ізолюють населення від використання ним своїх правових можливостей.
     Всеукраїнський тиждень права завершиться 11 грудня підбиттям підсумків. Безперечно, одним із завдань таких тижнів права мусить стати реальне сприяння тому, щоб наші громадяни не лише розширювали свої правові знання, але й вчилися їх застосовувати. Водночас, підхід держави, спрямований на посилення правових можливостей громадян, повинен активно реалізовуватися як на національному, так і місцевому рівнях.
Василь КОВАЛЬЧУК,
адвокат, заступник голови
ВОГО «ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ»
Дивіться також:
14.12.2011Загорівся дизель-поїзд «Ковель-Ягодин»
     11 грудня о 15:58 на пункт зв’язку самостійної державної пожежної частини №4 м. Ковеля Волинської області поступило повідомлення про пожежу в дизель-поїзді №6375 сполученням «Ковель-Ягодин» поблизу села Старі Кошари Ковельського району. На місце події відразу виїхали чергові варти СДПЧ-4 та підпорядкованої державної пожежної частини №19 міста залізничників.
9.12.2011Справжні козаки живуть у Ковелі
     2 грудня у Палаці учнівської молоді відбувся конкурс «Козацькі забави», в якому взяли участь команди з 6 шкіл: СШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №8, ЗОШ №9, ЗОШ №12 та міської гімназії.
8.12.2011Ковельчан стає більше
     На початок жовтня цього року в місті налічувалось 68,6 тис. жителів. За дев’ять місяців кількість ковельчан зросла на 385 осіб. Збільшення населення міста відбулось за рахунок міграційного та природного приростів:
7.12.20111 грудня в історії Ковеля
     1 грудня минає 20-та річниця проведення Всеукраїнського референдуму щодо підтримки набуття Україною незалежності. В кінці 1991 року в Україні розгорнулася підготовка до виборів Президента України і референдуму з питань підтримки Акта про державну незалежність України. Активно велася ця робота і в Ковелі. Важливою подією передвиборної кампанії стала зустріч з кандидатом у Президенти, головою УРП Левком Лук’яненком, відкриття пам’ятної дошки на честь першого Президента України Михайла Грушевського на вулиці його імені.
6.12.20111 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
     У Ковелі та Ковельському районі кількість офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих станом на 25.09.2011 р. становить 183 особи, з них – двоє дітей. За період з 1996 по квітень 2011 року на Волині виявлено 2981 особа з антитілами до ВІЛ. За рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію наша область займає провідне місце Західному регіоні України...
      У Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбулась «свічкова хода» за участю студентської молоді нашого міста.
6.12.2011ТИЖДЕНЬ ПРАВА: РАЗ НА РІК
     Щороку 10 грудня, Міністерством юстиції в рамках відзначення міжнародного свята – Дня прав людини (з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини) проводиться комплекс заходів з відповідної тематики.
5.12.2011Чому Ковель не обласний центр?
     4 грудня 1939 року після приєднання західноукраїнських земель до СРСР було утворено Волинську область. Обласним центром був обраний Луцьк. Хоча шанси стати столицею Волині мав і Ковель. Проте...
27.11.2011Екскурсія ковельськими… туалетами
     Наразі у Ковелі жоден туалет стабільно не працює. Тому часто-густо кожен опиняється в незручному становищі – пошуку громадського туалету або будь-якого іншого для здійснення фізіологічно необхідної потреби. Для особливо неввічливих підійдуть різні місця, нічна пора подвійно цьому сприяє. Потім лише можна почути скарги від свідків подібного неподобства, а двірникам залишатиметься – прибирати сліди відвідувачів вуличних усюди-скрізних туалетів. В результаті наше місто може стати екологічно неблагополучним. Може, воно таким вже є.
26.11.2011Перепис населення 2012 року
    З 20 листопада протягом місяця в місті Ковелі працюють спеціально підібрані і підготовлені реєстратори, в обов’язки яких входить збір інформації про кількість будинків та проживаючого в них населення.
     Складання квартальних списків будинків – одна з найважливіших підготовчих робіт до Перепису населення. Від якості складання цих списків залежить правильність проведення переписного районування та забезпечення під час перепису повноти охоплення населення.
25.11.2011Історія Телевізійного центру Ковель
     Українському телебаченню виповнилося 60 років. У 1951-му було здійснено першу телевізійну трансляцію – в ефір вийшла передача з телецентру на Хрещатику, 26.
     Ковельчани першу телепередачу на «своєму» каналі побачили 20 років тому. У 1991 році ТзОВ «Телевізійний Центр Ковель» одним із перших на теренах Радянського Союзу створив позабюджетне (комерційне) телебачення.
14.11.2011Освітлення у Ковелі
     Кілька тижнів тому, можливо й більше, ковельчани відчули на собі, як жити у суцільних сутінках. Бо ж, прилеглі до центральної, вулиці, які раніше сяяли, немовби обвішані новорічними гірляндами, не подавали жодних ознак життя, тобто не радували око міських жителів своїм освітленням. Ніхто не знав причини і уявити не міг, як довго це триватиме.
12.11.2011«На парапеті» - на п’єдесталі!
     Свято гумору відбулося днями в обласному центрі. Веселі та найкмітливіші волиняни взяли участь у першій фестивальній грі Луцької Ліги КВН. Серед 11 команд помітно вирізнялися дотепністю і вдалими жартами ковельчани - команда «На парапеті». Протягом усієї гри вони були фаворитами і членів журі, і глядачів. Тому результат був передбачуваний – наші земляки отримали заслужену перемогу, обійшовши досвідчених «КВНщиків».
123456789101112>