Новини
Особистості
Центр правової допомоги
Ковель туристичний
Газета "КОВЕЛЬ СЬОГОДНІ"
Презентації
Ковель і видатні люди
Історія
Суспільно-політичне життя
Соціальна сфера
Економіка
Освіта і наука
Культура
Релігія
Спорт
Стратегія розвитку
Зовнішні зв`язки
Пісні
Журнал ПТАХА
www.muzprostir.com.ua - Все про музику на одному сайтi!

Коломия

Новини

Історія Телевізійного центру Ковель
    
     Українському телебаченню виповнилося 60 років. У 1951-му було здійснено першу телевізійну трансляцію – в ефір вийшла передача з телецентру на Хрещатику, 26.
     Ковельчани першу телепередачу на «своєму» каналі побачили 20 років тому. У 1991 році ТзОВ «Телевізійний Центр Ковель» одним із перших на теренах Радянського Союзу створив позабюджетне (комерційне) телебачення. У волинському телевізійному просторі з’явився перший регіональний недержавний телеканал, який швидко завоював прихильність місцевих глядачів. Лише за перший рік роботи в ефірі операторами ТЦК було відзнято близько 300 кілометрів відеоплівки, на яких містилося майже 2 тисячі годин програмного ефіру. Своєю появою телеканал довів, що навіть у такому маленькому місті, як Ковель, і в нелегкий для країни, в плані економічному та політичному, час, можна створити своє телебачення.
     Уже в перший рік роботи Телевізійного Центру ковельчани з нетерпінням чекали вихідних, аби дізнатися з «Суботньої панорами» про те, що відбулося в місті, чим жили місцеві мешканці минулий тиждень, які проблеми вирішували, що святкували. Завжди усміхнена, з побажанням доброго вечора глядачів зустрічала ведуча Оксана Гетьман, згодом – Ігор Чайка, Наталя Ромашук, Тетяна Майданська, Юлія Коляда та інші. З часом канал знаходив нові обличчя, з’являлись нові цікаві програми. І не біда, що місцевим медійникам інколи бракувало досвіду, це були «наші місцеві зірки», яких любили, поважали і чекали. Варто згадати й тих, хто завжди залишався за кадром – це оператори, монтажери, інженери: Богдан Гончарук, Юрій Ребрик, Володимир Савосюк, Едуард Бондарук, Володимир Ковальчук. Активну участь у створенні ТЦК взяв Петро Іванович Семерей (на той час – директор Волинського ОРТПЦ).
     Розквіт ТЦК припав на час роботи адміністратора Михайла Абрамовича Фурмана. Його юридична обізнаність, досвід та особисті зв’язки у столиці створили міцний фундамент для успішної діяльності підприємства. На початку 90-х років ліцензії на мовлення не було потрібно. ТЦК виходив в ефір на 31-му дециметровому каналі, співпрацював з «Новим» каналом і мав 6 годин ефірного часу. З 1996 року ТЦК співпрацює з каналом «Кіно». За словами незмінного директора Ігоря Васильовича Тарасенка, коли Національна рада з питань телебачення і радіомовлення запровадила на державному рівні ліцензування на право користування каналами мовлення, отримати ліцензію місцевому телеканалу було не складно. Проблеми почалися з 2008 року. ТЦК не витримало конкуренції з центральними каналами і в конкурсах на отримання ліцензій перемагали потужніші телекомпанії. Вартість ліцензії у 2008 році становила 80 тисяч гривень. Тож з 2008 по 2010 рік ТЦК працювало в кабельній мережі міста.
     На 2011 рік Нацрада не продовжила ліцензію і ковельчани втратили можливість дивитися програми ТЦК з телеекранів. Економічні та політичні зміни в Україні диктували свої умови. Ковель залишився без свого телебачення (в традиційному розумінні). Сьогодні дивитись сюжети журналістів ТЦК можна лише в інтернеті: http://www.kovel.tv; http://prokovel.com. Нині тут працюють Ігор Чайка, Наталія Устимук, Сергій Ковалець, Олег Гаврищук та інші. Вони продовжують створювати якісні телевізійні програми, які тепер можуть дивитися не лише в Ковелі, а й в усьому світі. Трансляція програм у всесвітній мережі має як свої переваги, так і недоліки. І вони очевидні. Як би не розвивались інформаційні технології – інтернет, кабельне чи супутникове телебачення з програмами з різних країн та континентів, ковельчанам уже давно не вистачає «свого» телебачення.
Надія Назарова
За матеріалами газети "Ковель сьогодні"
Дивіться також:
14.12.2011Загорівся дизель-поїзд «Ковель-Ягодин»
     11 грудня о 15:58 на пункт зв’язку самостійної державної пожежної частини №4 м. Ковеля Волинської області поступило повідомлення про пожежу в дизель-поїзді №6375 сполученням «Ковель-Ягодин» поблизу села Старі Кошари Ковельського району. На місце події відразу виїхали чергові варти СДПЧ-4 та підпорядкованої державної пожежної частини №19 міста залізничників.
9.12.2011Справжні козаки живуть у Ковелі
     2 грудня у Палаці учнівської молоді відбувся конкурс «Козацькі забави», в якому взяли участь команди з 6 шкіл: СШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №8, ЗОШ №9, ЗОШ №12 та міської гімназії.
8.12.2011Ковельчан стає більше
     На початок жовтня цього року в місті налічувалось 68,6 тис. жителів. За дев’ять місяців кількість ковельчан зросла на 385 осіб. Збільшення населення міста відбулось за рахунок міграційного та природного приростів:
7.12.20111 грудня в історії Ковеля
     1 грудня минає 20-та річниця проведення Всеукраїнського референдуму щодо підтримки набуття Україною незалежності. В кінці 1991 року в Україні розгорнулася підготовка до виборів Президента України і референдуму з питань підтримки Акта про державну незалежність України. Активно велася ця робота і в Ковелі. Важливою подією передвиборної кампанії стала зустріч з кандидатом у Президенти, головою УРП Левком Лук’яненком, відкриття пам’ятної дошки на честь першого Президента України Михайла Грушевського на вулиці його імені.
6.12.20111 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
     У Ковелі та Ковельському районі кількість офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих станом на 25.09.2011 р. становить 183 особи, з них – двоє дітей. За період з 1996 по квітень 2011 року на Волині виявлено 2981 особа з антитілами до ВІЛ. За рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію наша область займає провідне місце Західному регіоні України...
      У Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбулась «свічкова хода» за участю студентської молоді нашого міста.
6.12.2011ТИЖДЕНЬ ПРАВА: РАЗ НА РІК
     Щороку 10 грудня, Міністерством юстиції в рамках відзначення міжнародного свята – Дня прав людини (з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини) проводиться комплекс заходів з відповідної тематики.
5.12.2011Чому Ковель не обласний центр?
     4 грудня 1939 року після приєднання західноукраїнських земель до СРСР було утворено Волинську область. Обласним центром був обраний Луцьк. Хоча шанси стати столицею Волині мав і Ковель. Проте...
27.11.2011Екскурсія ковельськими… туалетами
     Наразі у Ковелі жоден туалет стабільно не працює. Тому часто-густо кожен опиняється в незручному становищі – пошуку громадського туалету або будь-якого іншого для здійснення фізіологічно необхідної потреби. Для особливо неввічливих підійдуть різні місця, нічна пора подвійно цьому сприяє. Потім лише можна почути скарги від свідків подібного неподобства, а двірникам залишатиметься – прибирати сліди відвідувачів вуличних усюди-скрізних туалетів. В результаті наше місто може стати екологічно неблагополучним. Може, воно таким вже є.
26.11.2011Перепис населення 2012 року
    З 20 листопада протягом місяця в місті Ковелі працюють спеціально підібрані і підготовлені реєстратори, в обов’язки яких входить збір інформації про кількість будинків та проживаючого в них населення.
     Складання квартальних списків будинків – одна з найважливіших підготовчих робіт до Перепису населення. Від якості складання цих списків залежить правильність проведення переписного районування та забезпечення під час перепису повноти охоплення населення.
25.11.2011Історія Телевізійного центру Ковель
     Українському телебаченню виповнилося 60 років. У 1951-му було здійснено першу телевізійну трансляцію – в ефір вийшла передача з телецентру на Хрещатику, 26.
     Ковельчани першу телепередачу на «своєму» каналі побачили 20 років тому. У 1991 році ТзОВ «Телевізійний Центр Ковель» одним із перших на теренах Радянського Союзу створив позабюджетне (комерційне) телебачення.
14.11.2011Освітлення у Ковелі
     Кілька тижнів тому, можливо й більше, ковельчани відчули на собі, як жити у суцільних сутінках. Бо ж, прилеглі до центральної, вулиці, які раніше сяяли, немовби обвішані новорічними гірляндами, не подавали жодних ознак життя, тобто не радували око міських жителів своїм освітленням. Ніхто не знав причини і уявити не міг, як довго це триватиме.
12.11.2011«На парапеті» - на п’єдесталі!
     Свято гумору відбулося днями в обласному центрі. Веселі та найкмітливіші волиняни взяли участь у першій фестивальній грі Луцької Ліги КВН. Серед 11 команд помітно вирізнялися дотепністю і вдалими жартами ковельчани - команда «На парапеті». Протягом усієї гри вони були фаворитами і членів журі, і глядачів. Тому результат був передбачуваний – наші земляки отримали заслужену перемогу, обійшовши досвідчених «КВНщиків».
123456789101112>