Новини
Особистості
Центр правової допомоги
Ковель туристичний
Газета "КОВЕЛЬ СЬОГОДНІ"
Презентації
Ковель і видатні люди
Історія
Суспільно-політичне життя
Соціальна сфера
Економіка
Освіта і наука
Культура
Релігія
Спорт
Стратегія розвитку
Зовнішні зв`язки
Пісні
Журнал ПТАХА
www.muzprostir.com.ua - Все про музику на одному сайтi!

Коломия

Новини

Екскурсія ковельськими… туалетами
    Як жити без громадських вбиралень (туалетів)? Важко. Ця проблема хвилювала і продовжує хвилювати населення Землі. Тому 2001 р. в Сінгапурі було створено Всесвітню туалетну організацію. На саміті дві сотні делегатів з Європи, Азії та Америки вирішили щорічно відзначати 19 листопада як міжнародне свято – День туалету. У цей день вирішують проблеми, пов’язані з громадськими вбиральнями. Адже девіз Всесвітньої туалетної організації звучить так: «Відсутність туалету – це порушення прав людини».
     Цікаво, чи порушені ці права у нашому місті. Для гостей Ковеля та й для самих ковельчан можливість відвідати громадську вбиральню у будь-яку пору дня чи ночі – це одвічна мрія. Декілька разів на рік у центральній частині міста відбуваються різноманітні народні гуляння, що робиться в їх розпал та після них, за відсутності вбиралень, страшно й уявити. Людей просто змушують ставати безсоромними, обмежуючи у доступі до громадських вбиралень. Тому нехай не говорять, що люди позбавлені елементарної культури. У цьому випадку, навіть якби й дуже хотів, то не зміг би себе поводити по-людськи.
     Наразі у Ковелі жоден туалет стабільно не працює. Тому часто-густо кожен опиняється в незручному становищі – пошуку громадського туалету або будь-якого іншого для здійснення фізіологічно необхідної потреби. Для особливо неввічливих підійдуть різні місця, нічна пора подвійно цьому сприяє. Потім лише можна почути скарги від свідків подібного неподобства, а двірникам залишатиметься – прибирати сліди відвідувачів вуличних усюди-скрізних туалетів. В результаті наше місто може стати екологічно неблагополучним. Може, воно таким вже є.
     Все ж, як бути людям з манерами, які не можуть «сходити» в кущі? Все просто. Треба заводити знайомства у закладах, які хизуються особливою кімнатою відпочинку, тобто вбиральнею. До речі, цією порадою користуються. Люди у пошуках туалету не зупиняються ні перед чим: сміливо йдуть задовольняти цю потребу у найближчі заклади. Останнім часом велика кількість людей проходить через туалет Палацу учнівської молоді. Директор це підтверджує і непокоїться про те, що це дитячий заклад, і є не гігієнічним те, що сюди приходять люди з вулиці. Крім того, у закладі ведеться облік води. Витрати збільшуються, а за усе потрібно платити. До речі, частих «непрошених» відвідувачів туалету вистачає й у Ковельській міській раді. Люди сюди як до себе додому ходять. Тому його стан жахливий. Впевнена, так недбало з ним поводяться не тому, що хочуть показати свою зневагу до влади. Зрештою після таких відвідин вбиральня міської влади чи іншого закладу, боюсь, перетвориться навіть не в громадський туалет, а звичайний – нужник без будь-яких ознак гігієни.
     Без сумніву, громадська вбиральня – показник цивілізованості. Мова навіть не йде про безкоштовні громадські вбиральні, нехай будуть платні, але будуть. Раніше усі вони перебували на балансі міської влади, нині – надані в оренду підприємцям. Проте серед них побутує думка, що туалетний бізнес – справа неприбуткова. У Ковелі відомо про існування трьох громадських вбиралень: у парку ім. Т. Г. Шевченка, у міському парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки (позаду ресторану «Апельсин») та у парку «Слави» (біля Державної податкової інспекції).
     Вбиральня у парку ім. Т. Г. Шевченка поки що працює як їй заманеться. Взагалі вважалося, що вона не функціонує, адже двері до неї були завжди зачинені. Проте, коли ми прийшли в цьому вкотре переконатися – виявилося, що вона працює у звичному режимі. Може, вона не працювала тому, що туди ніхто не приходив, бо не знав, що вона працює? Отакий-то парадокс. Вбиральня у центральному парку закрита на реконструкцію. Це вже буде не лише туалет, а трьохповерхове офісне приміщення. Вбиральня розташовуватиметься у підвальній частині. Невідомо лише, коли ця архітектурна споруда буде здана в експлуатацію. Через рік-два, а може, й більше. Радісніші перспективи щодо туалету у парку «Слави». Він наступного року розпочне свою роботу. Однак теж не буде самостійною, окремою будівлею. Громадський туалет стане частиною торгового пасажу, але матиме окремий вхід з вулиці. Його планують зробити невеликим: чоловіча та жіноча секції з одним унітазом в кожній.
     Громадський туалет – нагальна необхідність. В нас на сьогодні, так би мовити, туалетна криза. Санітарні норми для громадських туалетів визначені в ДБН В.2.2-9-99 передбачають, що в населених пунктах на одному квадратному кілометрі має бути 2 туалети спільного користування. Тобто за розрахунками у нас їх мало б бути близько 80. Доки маємо один на 47 км². Впродовж дня один туалет може обслужити близько 500 осіб, тобто за годину – 27 відвідувачів. Не допускається розміщення громадських туалетів у житлових, шкільних, дитячих дошкільних, лікувально-профілактичних та санітарно-епідеміологічних установах. Туалети в будинках, де працюють інваліди, повинні бути на кожному поверсі, незалежно від кількості працюючих, при цьому не менше ніж одна із загальної кількості кабін у туалетах повинна бути універсальною. У будь-яких громадських будинках при розрахунковій чисельності відвідувачів 50 осіб і більше або у разі розрахункової тривалості перебування відвідувача в будинку 60 хв і більше слід передбачати туалет з універсальною кабіною.
     Отож, треба створювати «туалетну інфраструктуру». Крім того, й не забувати й про обслуговування вбиралень – чистота передусім. Ми прагнемо бути європейцями, тому потрібно поводити себе відповідно. Нормальний туалет в XXI столітті – з унітазом, водою, милом, туалетним папером, паперовими рушничками чи феном для рук, кранами з детекторами руху.
     Тимчасові незручності, пов’язані з нестабільною роботою громадських вбиралень, могли б вирішити мобільні туалетні кабіни (біотуалети) – до них не треба, як до капітальних споруд, тягнути комунікації – електрику, воду, каналізацію і т. д. Біотуалети – є у нашому місті, але вони під великими міцними замками. Вони ніби атрибути того, що порядок є, а от чи його забезпечують – неважливо.
Тетяна Лаховська
За матеріалами газети "Ковель сьогодні"
Дивіться також:
14.12.2011Загорівся дизель-поїзд «Ковель-Ягодин»
     11 грудня о 15:58 на пункт зв’язку самостійної державної пожежної частини №4 м. Ковеля Волинської області поступило повідомлення про пожежу в дизель-поїзді №6375 сполученням «Ковель-Ягодин» поблизу села Старі Кошари Ковельського району. На місце події відразу виїхали чергові варти СДПЧ-4 та підпорядкованої державної пожежної частини №19 міста залізничників.
9.12.2011Справжні козаки живуть у Ковелі
     2 грудня у Палаці учнівської молоді відбувся конкурс «Козацькі забави», в якому взяли участь команди з 6 шкіл: СШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №8, ЗОШ №9, ЗОШ №12 та міської гімназії.
8.12.2011Ковельчан стає більше
     На початок жовтня цього року в місті налічувалось 68,6 тис. жителів. За дев’ять місяців кількість ковельчан зросла на 385 осіб. Збільшення населення міста відбулось за рахунок міграційного та природного приростів:
7.12.20111 грудня в історії Ковеля
     1 грудня минає 20-та річниця проведення Всеукраїнського референдуму щодо підтримки набуття Україною незалежності. В кінці 1991 року в Україні розгорнулася підготовка до виборів Президента України і референдуму з питань підтримки Акта про державну незалежність України. Активно велася ця робота і в Ковелі. Важливою подією передвиборної кампанії стала зустріч з кандидатом у Президенти, головою УРП Левком Лук’яненком, відкриття пам’ятної дошки на честь першого Президента України Михайла Грушевського на вулиці його імені.
6.12.20111 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
     У Ковелі та Ковельському районі кількість офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих станом на 25.09.2011 р. становить 183 особи, з них – двоє дітей. За період з 1996 по квітень 2011 року на Волині виявлено 2981 особа з антитілами до ВІЛ. За рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію наша область займає провідне місце Західному регіоні України...
      У Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбулась «свічкова хода» за участю студентської молоді нашого міста.
6.12.2011ТИЖДЕНЬ ПРАВА: РАЗ НА РІК
     Щороку 10 грудня, Міністерством юстиції в рамках відзначення міжнародного свята – Дня прав людини (з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини) проводиться комплекс заходів з відповідної тематики.
5.12.2011Чому Ковель не обласний центр?
     4 грудня 1939 року після приєднання західноукраїнських земель до СРСР було утворено Волинську область. Обласним центром був обраний Луцьк. Хоча шанси стати столицею Волині мав і Ковель. Проте...
27.11.2011Екскурсія ковельськими… туалетами
     Наразі у Ковелі жоден туалет стабільно не працює. Тому часто-густо кожен опиняється в незручному становищі – пошуку громадського туалету або будь-якого іншого для здійснення фізіологічно необхідної потреби. Для особливо неввічливих підійдуть різні місця, нічна пора подвійно цьому сприяє. Потім лише можна почути скарги від свідків подібного неподобства, а двірникам залишатиметься – прибирати сліди відвідувачів вуличних усюди-скрізних туалетів. В результаті наше місто може стати екологічно неблагополучним. Може, воно таким вже є.
26.11.2011Перепис населення 2012 року
    З 20 листопада протягом місяця в місті Ковелі працюють спеціально підібрані і підготовлені реєстратори, в обов’язки яких входить збір інформації про кількість будинків та проживаючого в них населення.
     Складання квартальних списків будинків – одна з найважливіших підготовчих робіт до Перепису населення. Від якості складання цих списків залежить правильність проведення переписного районування та забезпечення під час перепису повноти охоплення населення.
25.11.2011Історія Телевізійного центру Ковель
     Українському телебаченню виповнилося 60 років. У 1951-му було здійснено першу телевізійну трансляцію – в ефір вийшла передача з телецентру на Хрещатику, 26.
     Ковельчани першу телепередачу на «своєму» каналі побачили 20 років тому. У 1991 році ТзОВ «Телевізійний Центр Ковель» одним із перших на теренах Радянського Союзу створив позабюджетне (комерційне) телебачення.
14.11.2011Освітлення у Ковелі
     Кілька тижнів тому, можливо й більше, ковельчани відчули на собі, як жити у суцільних сутінках. Бо ж, прилеглі до центральної, вулиці, які раніше сяяли, немовби обвішані новорічними гірляндами, не подавали жодних ознак життя, тобто не радували око міських жителів своїм освітленням. Ніхто не знав причини і уявити не міг, як довго це триватиме.
12.11.2011«На парапеті» - на п’єдесталі!
     Свято гумору відбулося днями в обласному центрі. Веселі та найкмітливіші волиняни взяли участь у першій фестивальній грі Луцької Ліги КВН. Серед 11 команд помітно вирізнялися дотепністю і вдалими жартами ковельчани - команда «На парапеті». Протягом усієї гри вони були фаворитами і членів журі, і глядачів. Тому результат був передбачуваний – наші земляки отримали заслужену перемогу, обійшовши досвідчених «КВНщиків».
123456789101112>