Новини
Особистості
Центр правової допомоги
Ковель туристичний
Газета "КОВЕЛЬ СЬОГОДНІ"
Презентації
Ковель і видатні люди
Історія
Суспільно-політичне життя
Соціальна сфера
Економіка
Освіта і наука
Культура
Релігія
Спорт
Стратегія розвитку
Зовнішні зв`язки
Пісні
Журнал ПТАХА
www.muzprostir.com.ua - Все про музику на одному сайтi!

Коломия

Новини

Ковель очима гітлерівських фотографів
     Близько трьохсот фотографій про часи окупації міста Ковеля в 1941-1944 роках можна оглянути в Ковельському історичному музеї, де розгорнуто фотовиставку «Ковельщина у вогні». Вона створена за копіями матеріалів німецьких архівів. Ряд світлин можна назвати унікальними, адже вони перебували в архівах Німеччини і лише з часом стали доступними широкому загалу. Тому чимало матеріалів ковельчани мають змогу побачити вперше.
      Захопивши Ковель та обороняючи його від наступів радянської армії, німці фіксували на фотоплівку свої навіть найменші перемоги. Тут є трофейний кулемет «Максим» на службі в СС, військовополонені на примусових роботах на залізниці, загиблі солдати радянської армії, підбиті радянські зенітки і танки, солдати на руїнах міста, підрозділи Вермахту на вступі у Ковель в квітні 1944 року. Є фото ковельських будинків, які ще й досі збереглися в місті, зокрема військова частина по вул. Ватутіна. Є кілька фотографій, на яких зафіксовані німецькі солдати на підступах до Ковеля, бронепоїзди, танки та інші бойові машини, «Пантери» на вивантаженні із залізничних платформ. Є схема боїв за Ковель.
     Переважають фото із зображенням усміхнених гітлерівських офіцерів. Командувачі, генерал-лейтенанти німецької армії. Зокрема, генерал військ СС, командувач п’ятої танкової дивізії Герберт Отто Гілле. Він командував обороною Ковеля, зміг організувати сильний опір радянським військам. Був нагороджений діамантами до Лицарського залізного хреста. Такі нагороди в часи війни отримали лише 27 німецьких офіцерів. Відзнака Гітлера була свідченням того, що Ковель був досить важливим містом для подальших наступальних дій фашистської Німеччини.
     Починаючи з зими 1943-1944 років гарнізон Ковеля перебував в стані облоги. Німецькі війська завзято утримували Ковель, вміло використовуючи рельєф місцевості, інфраструктуру, мережу доріг, річку, особливо обороняли залізницю. Вуличні бої в місті були запеклими і велися за кожну вулицю, за кожен будинок. 127 днів і ночей тривала битва за Ковель. У звільненому в липні радянськими військами місті майже всі будівлі були заміновані. Кількамісячна битва практично знищила Ковель. Газета «Радянська Волинь» 12 липня 1944 року писала: «Німці умертвили місто, вони розрушили вокзал з його під’їзними шляхами, підірвали три мости, понівечили міський парк – улюблене місце відпочинку ковельчан. Жителів у Ковелі немає».
     Оглянути фотовиставку в Ковельському історичному музеї та більше дізнатися про історію окупованого міста можна буде до 30 листопада.
Надія Назарова
За матеріалами газети "Ковель сьогодні"
Дивіться також:
14.12.2011Загорівся дизель-поїзд «Ковель-Ягодин»
     11 грудня о 15:58 на пункт зв’язку самостійної державної пожежної частини №4 м. Ковеля Волинської області поступило повідомлення про пожежу в дизель-поїзді №6375 сполученням «Ковель-Ягодин» поблизу села Старі Кошари Ковельського району. На місце події відразу виїхали чергові варти СДПЧ-4 та підпорядкованої державної пожежної частини №19 міста залізничників.
9.12.2011Справжні козаки живуть у Ковелі
     2 грудня у Палаці учнівської молоді відбувся конкурс «Козацькі забави», в якому взяли участь команди з 6 шкіл: СШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №8, ЗОШ №9, ЗОШ №12 та міської гімназії.
8.12.2011Ковельчан стає більше
     На початок жовтня цього року в місті налічувалось 68,6 тис. жителів. За дев’ять місяців кількість ковельчан зросла на 385 осіб. Збільшення населення міста відбулось за рахунок міграційного та природного приростів:
7.12.20111 грудня в історії Ковеля
     1 грудня минає 20-та річниця проведення Всеукраїнського референдуму щодо підтримки набуття Україною незалежності. В кінці 1991 року в Україні розгорнулася підготовка до виборів Президента України і референдуму з питань підтримки Акта про державну незалежність України. Активно велася ця робота і в Ковелі. Важливою подією передвиборної кампанії стала зустріч з кандидатом у Президенти, головою УРП Левком Лук’яненком, відкриття пам’ятної дошки на честь першого Президента України Михайла Грушевського на вулиці його імені.
6.12.20111 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
     У Ковелі та Ковельському районі кількість офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих станом на 25.09.2011 р. становить 183 особи, з них – двоє дітей. За період з 1996 по квітень 2011 року на Волині виявлено 2981 особа з антитілами до ВІЛ. За рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію наша область займає провідне місце Західному регіоні України...
      У Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбулась «свічкова хода» за участю студентської молоді нашого міста.
6.12.2011ТИЖДЕНЬ ПРАВА: РАЗ НА РІК
     Щороку 10 грудня, Міністерством юстиції в рамках відзначення міжнародного свята – Дня прав людини (з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини) проводиться комплекс заходів з відповідної тематики.
5.12.2011Чому Ковель не обласний центр?
     4 грудня 1939 року після приєднання західноукраїнських земель до СРСР було утворено Волинську область. Обласним центром був обраний Луцьк. Хоча шанси стати столицею Волині мав і Ковель. Проте...
27.11.2011Екскурсія ковельськими… туалетами
     Наразі у Ковелі жоден туалет стабільно не працює. Тому часто-густо кожен опиняється в незручному становищі – пошуку громадського туалету або будь-якого іншого для здійснення фізіологічно необхідної потреби. Для особливо неввічливих підійдуть різні місця, нічна пора подвійно цьому сприяє. Потім лише можна почути скарги від свідків подібного неподобства, а двірникам залишатиметься – прибирати сліди відвідувачів вуличних усюди-скрізних туалетів. В результаті наше місто може стати екологічно неблагополучним. Може, воно таким вже є.
26.11.2011Перепис населення 2012 року
    З 20 листопада протягом місяця в місті Ковелі працюють спеціально підібрані і підготовлені реєстратори, в обов’язки яких входить збір інформації про кількість будинків та проживаючого в них населення.
     Складання квартальних списків будинків – одна з найважливіших підготовчих робіт до Перепису населення. Від якості складання цих списків залежить правильність проведення переписного районування та забезпечення під час перепису повноти охоплення населення.
25.11.2011Історія Телевізійного центру Ковель
     Українському телебаченню виповнилося 60 років. У 1951-му було здійснено першу телевізійну трансляцію – в ефір вийшла передача з телецентру на Хрещатику, 26.
     Ковельчани першу телепередачу на «своєму» каналі побачили 20 років тому. У 1991 році ТзОВ «Телевізійний Центр Ковель» одним із перших на теренах Радянського Союзу створив позабюджетне (комерційне) телебачення.
14.11.2011Освітлення у Ковелі
     Кілька тижнів тому, можливо й більше, ковельчани відчули на собі, як жити у суцільних сутінках. Бо ж, прилеглі до центральної, вулиці, які раніше сяяли, немовби обвішані новорічними гірляндами, не подавали жодних ознак життя, тобто не радували око міських жителів своїм освітленням. Ніхто не знав причини і уявити не міг, як довго це триватиме.
12.11.2011«На парапеті» - на п’єдесталі!
     Свято гумору відбулося днями в обласному центрі. Веселі та найкмітливіші волиняни взяли участь у першій фестивальній грі Луцької Ліги КВН. Серед 11 команд помітно вирізнялися дотепністю і вдалими жартами ковельчани - команда «На парапеті». Протягом усієї гри вони були фаворитами і членів журі, і глядачів. Тому результат був передбачуваний – наші земляки отримали заслужену перемогу, обійшовши досвідчених «КВНщиків».
123456789101112>