Новини
Особистості
Центр правової допомоги
Ковель туристичний
Газета "КОВЕЛЬ СЬОГОДНІ"
Презентації
Ковель і видатні люди
Історія
Суспільно-політичне життя
Соціальна сфера
Економіка
Освіта і наука
Культура
Релігія
Спорт
Стратегія розвитку
Зовнішні зв`язки
Пісні
Журнал ПТАХА
www.muzprostir.com.ua - Все про музику на одному сайтi!

Коломия

Новини

Хвороба незалежної України
     Україна посідає 1 місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму та 5 місце за кількістю вживання алкоголю населенням. Кожен українець за рік випиває 15,6 літра алкогольної продукції (за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я). Пишатися нема чим. Є над чим задуматися. У нашому місті з кожним роком збільшується чисельність алкозалежних, серед них і дітей. Чомусь вони не докладають особливих зусиль, аби придбати напій із вмістом спирту, бо вміють хитрувати. Адже алкоголь став для них незамінним атрибутом дорослості, впевненості у собі, сучасності. Для дорослих людей – забуття, постійної радості та щастя, втрати розуму назавжди. Загибель українців в результаті їх любові до спиртного порівнюють із втратами на війні. Європейське бюро ВООЗ підрахувало, що такої, як в Україні, надсмертності людей працездатного віку у мирний час немає в жодній країні світу. Тому у Державному бюджеті має місце спеціальна стаття щодо лікування від алкоголізму.
      Яка ж ситуація у нашому місті? Детально про пияцтво у Ковелі нам розповів нарколог Петро Васильович Лис.
     - У Ковелі багато п’ють?
    - Цифри говорять самі за себе. Кількість хворих, що стоїть на обліку у наркологічному кабінеті по хронічному алкоголізму становить 1150 людей (за 9 місяців 2011 року). Минулого року ця цифра була дещо менша – 1117. Тобто пияцтво процвітає. Треба ж зважати на те, що не всі звертаються за допомогою, стають до нас на облік. Загалом з приводу захворювання було прийнято та оглянуто близько 6000 ковельчан.
     - Де найбільше вживають алкоголю у Ковелі чи селах району?
     - Як це не дивно, але найбільше п’ють у нашому місті. В селах люди і працюють, і п’ють, а у Ковелі – більше п’ють, бо страждають дурницями, хочуть безкінечного свята та розваг.
     - Яка кількість алкозалежних жінок?
    - 10 % ковельчанок – вживає алкоголь у надмірній кількості, що дуже неприємно. Адже це одна з причин низької народжуваності.
     - Чому люди не знають міри?
     - Бо вважають своє життя стресовим, депресивним, тому й прагнуть розслабитися за допомогою алкоголю. Крім того, люди слабкі на психологічному рівні, піддаються впливу інших, ламаються у складних життєвих ситуаціях. Дехто успадковує алкогольну залежність від найближчих родичів. Життя без чарки, як виявилося, для багатьох стає нестерпним.
     - Серед заможних людей багато алкоголіків?
     - 3-4 % тих, хто мав великі статки і проміняв їх на алкоголь. Люди шукали нових вражень, не знали куди витрачати зароблене. І ось залишились ні з чим. Таких людей можна назвати немудрими, бо ті, які знають ціну здоров’ю та життю, ніколи не будуть поводитися легковажно та й не матимуть на це часу, бо справді заклопотані люди не п’ють, а працюють на досягнення мети.
     - Переважно люди яких професій страждають від алкоголізму?
     - Офіціанти та бармени. Алкогольні напої для них є доступними щодня.
     - Наймолодший та найстарший пацієнти, які стоять у вас на обліку.
     - Наймолодшому – 14 років, він став на облік з приводу епізодичного вживання алкоголю. Найстаршому – 89. Він у нас на обліку уже досить довго.
     - Які причини раннього алкоголізму?
     - Відсутність контролю за дітьми з боку батьків. Починають вживати алкоголь дуже рано. Батьки цьому сприяють. Інколи самі купують своїм дітям слабоалкогольні напої, бо не вважають їх небезпечними. Проте з них усе й починається. Якщо спробував слабоалкоголку, то треба переходити до міцнішого – процес дорослішання. Зараз діти хизуються не знаннями, а кількістю випитого.
     - Які ознаки алкозалежності?
     - Залежність від алкоголю формується впродовж 2-5 років. Усі думки концентруються довкола алкоголю та його вживання. Якщо обставини не дозволяють вживати його, людина відчуває роздратування, справжньої причини якого не розуміє. Збільшується алкогольна толерантність (здатність організму приймати більшу кількість алкоголю) та втрачається блювотний рефлекс. Постійним явищем стає похмільний синдром. Тобто людина у тверезому стані відчуває себе дискомфортно. Алкоголіки, як правило, здаються старшими на 20-30 років, ніж є насправді.
     - Явища пивного та винного алкоголізму поширені в Ковелі?
     - Дуже поширені. Поняття «алкогольної залежності» у наш час дещо трансформувалося. Раніше під ним розуміли лише надмірне вживання міцних спиртних напоїв: горілки, самогону, коньяку тощо. Нині ж розрізняють пивний та винний алкоголізм. У Ковелі пивний подекуди випереджає звичайний, горілчаний.
     - У якому ж віці можна вперше спробувати спиртне?
     - Чим пізніше, тим краще. Десь з 25-річного віку, коли організм вже біологічно сформований. Вживаючи алкоголь рідко та в невеликій кількості, кожен вбереже себе від його згубної дії. Та й можливість стати залежним від алкоголю стане мінімальною.
     - Яка кількість алкоголю не шкідлива для організму?
     - Будь-яка кількість алкоголю шкідливо впливає на організм. Звичайно, усі розуміють, що людей, які б зовсім не коштували спиртне у своєму житті, напевно не існує. Отож, пити треба в міру. Зовсім трошки. В принципі 30 мг не завдадуть великої шкоди здоров’ю.
     Свідома відмова від вживання алкоголю – це показник сили волі, високого ступеня самоопанування, моральної міцності, незламності, вірності собі.
Наталія ВІТТ
За матеріалами газети "Ковель сьогодні"
Дивіться також:
14.12.2011Загорівся дизель-поїзд «Ковель-Ягодин»
     11 грудня о 15:58 на пункт зв’язку самостійної державної пожежної частини №4 м. Ковеля Волинської області поступило повідомлення про пожежу в дизель-поїзді №6375 сполученням «Ковель-Ягодин» поблизу села Старі Кошари Ковельського району. На місце події відразу виїхали чергові варти СДПЧ-4 та підпорядкованої державної пожежної частини №19 міста залізничників.
9.12.2011Справжні козаки живуть у Ковелі
     2 грудня у Палаці учнівської молоді відбувся конкурс «Козацькі забави», в якому взяли участь команди з 6 шкіл: СШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №8, ЗОШ №9, ЗОШ №12 та міської гімназії.
8.12.2011Ковельчан стає більше
     На початок жовтня цього року в місті налічувалось 68,6 тис. жителів. За дев’ять місяців кількість ковельчан зросла на 385 осіб. Збільшення населення міста відбулось за рахунок міграційного та природного приростів:
7.12.20111 грудня в історії Ковеля
     1 грудня минає 20-та річниця проведення Всеукраїнського референдуму щодо підтримки набуття Україною незалежності. В кінці 1991 року в Україні розгорнулася підготовка до виборів Президента України і референдуму з питань підтримки Акта про державну незалежність України. Активно велася ця робота і в Ковелі. Важливою подією передвиборної кампанії стала зустріч з кандидатом у Президенти, головою УРП Левком Лук’яненком, відкриття пам’ятної дошки на честь першого Президента України Михайла Грушевського на вулиці його імені.
6.12.20111 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
     У Ковелі та Ковельському районі кількість офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих станом на 25.09.2011 р. становить 183 особи, з них – двоє дітей. За період з 1996 по квітень 2011 року на Волині виявлено 2981 особа з антитілами до ВІЛ. За рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію наша область займає провідне місце Західному регіоні України...
      У Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбулась «свічкова хода» за участю студентської молоді нашого міста.
6.12.2011ТИЖДЕНЬ ПРАВА: РАЗ НА РІК
     Щороку 10 грудня, Міністерством юстиції в рамках відзначення міжнародного свята – Дня прав людини (з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини) проводиться комплекс заходів з відповідної тематики.
5.12.2011Чому Ковель не обласний центр?
     4 грудня 1939 року після приєднання західноукраїнських земель до СРСР було утворено Волинську область. Обласним центром був обраний Луцьк. Хоча шанси стати столицею Волині мав і Ковель. Проте...
27.11.2011Екскурсія ковельськими… туалетами
     Наразі у Ковелі жоден туалет стабільно не працює. Тому часто-густо кожен опиняється в незручному становищі – пошуку громадського туалету або будь-якого іншого для здійснення фізіологічно необхідної потреби. Для особливо неввічливих підійдуть різні місця, нічна пора подвійно цьому сприяє. Потім лише можна почути скарги від свідків подібного неподобства, а двірникам залишатиметься – прибирати сліди відвідувачів вуличних усюди-скрізних туалетів. В результаті наше місто може стати екологічно неблагополучним. Може, воно таким вже є.
26.11.2011Перепис населення 2012 року
    З 20 листопада протягом місяця в місті Ковелі працюють спеціально підібрані і підготовлені реєстратори, в обов’язки яких входить збір інформації про кількість будинків та проживаючого в них населення.
     Складання квартальних списків будинків – одна з найважливіших підготовчих робіт до Перепису населення. Від якості складання цих списків залежить правильність проведення переписного районування та забезпечення під час перепису повноти охоплення населення.
25.11.2011Історія Телевізійного центру Ковель
     Українському телебаченню виповнилося 60 років. У 1951-му було здійснено першу телевізійну трансляцію – в ефір вийшла передача з телецентру на Хрещатику, 26.
     Ковельчани першу телепередачу на «своєму» каналі побачили 20 років тому. У 1991 році ТзОВ «Телевізійний Центр Ковель» одним із перших на теренах Радянського Союзу створив позабюджетне (комерційне) телебачення.
14.11.2011Освітлення у Ковелі
     Кілька тижнів тому, можливо й більше, ковельчани відчули на собі, як жити у суцільних сутінках. Бо ж, прилеглі до центральної, вулиці, які раніше сяяли, немовби обвішані новорічними гірляндами, не подавали жодних ознак життя, тобто не радували око міських жителів своїм освітленням. Ніхто не знав причини і уявити не міг, як довго це триватиме.
12.11.2011«На парапеті» - на п’єдесталі!
     Свято гумору відбулося днями в обласному центрі. Веселі та найкмітливіші волиняни взяли участь у першій фестивальній грі Луцької Ліги КВН. Серед 11 команд помітно вирізнялися дотепністю і вдалими жартами ковельчани - команда «На парапеті». Протягом усієї гри вони були фаворитами і членів журі, і глядачів. Тому результат був передбачуваний – наші земляки отримали заслужену перемогу, обійшовши досвідчених «КВНщиків».
123456789101112>