Новини
Особистості
Центр правової допомоги
Ковель туристичний
Газета "КОВЕЛЬ СЬОГОДНІ"
Презентації
Ковель і видатні люди
Історія
Суспільно-політичне життя
Соціальна сфера
Економіка
Освіта і наука
Культура
Релігія
Спорт
Стратегія розвитку
Зовнішні зв`язки
Пісні
Журнал ПТАХА
www.muzprostir.com.ua - Все про музику на одному сайтi!

Коломия

Освітні заклади міста

Освітні заклади міста

      Історія освіти у Ковелі має глибоке коріння. Зокрема, 100 років тому в нашому місті відкрилась гімназія Олександра ІІ, а в 1910 році - училище імені М. Ломоносова.

     На даний час у Ковелі функціонує промислово - економічний коледж ЛДТУ, ПТУ №5, професійний ліцей, коледж МАУП, медичне училище, 13 загальноосвітніх  навчальних закладів: міська гімназія, навчально-виховний комплекс №11 (ліцей), навчально-виховний комплекс №13 (колегіум), спеціалізована школа №3 ім. Лесі Українки та 9 загальноосвітніх шкіл, створено мережу класів профільного навчання та поглибленого вивчення окремих  предметів.

     Для обдарованих учнів, що виявили бажання займатись науково-пошуковою роботою, діє філія МАН, в якій працюють 16 секцій. Одним із чинників успішного розвитку освітньої системи в сучасних умовах є високий професіоналізм та фаховий рівень педагогічних кадрів. Нині у місті працює майже 700 педагогів. Понад 300 з них мають вищу кваліфікаційну категорію. Оновлено зміст і форми роботи 12 дитячих дошкільних навчальних закладів, в яких виховується понад 2 тисячі  дітей, працює майже 300 вихователів.
     У ДНЗ діють профільні групи гуманітарного, художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого та інтелектуального  напрямів.

     Діти з особливими потребами отримують потрібну реабілітаційно-корекційну допомогу. Поряд із традиційними дошкільними закладами функціонує спеціалізована школа-дитячий садок №7, у якому навчання та виховання дітей здійснюється з урахуванням кількох підходів:  дошкільні спеціалізовані групи та спеціальна початкова школа, і він є прикладом інтеграції дітей з діагнозом ДЦП у дитячий колектив вихованців закладу.

     Складовою частиною безперервної загальної середньої освіти є позашкільні заклади, а саме: СЮН, СЮТур, ПУМ, ДЮСШ.

     Розвиток освітянської галузі завжди був пріоритетним для ковельчан.

     Наше завдання сьогодні - відкриття вищого навчального закладу,  що сприятиме утвердженню молодого кадрового та наукового потенціалу.