Перепис населення 2012 року

     Без обліку населення не може обійтись жодна держава. Рахування людей почалося здавна. Уже за часів Київської Русі було налагоджено збір такої інформації. Спершу складалися реєстри, які включали об’єкти (земля, млини, корчми), або голів родин. У козацько-гетьманській державі статистичні матеріали про кількість населення одержували під час проведення переписів населення (реєстрів). Переписи населення в Україні проводились починаючи з 1782 року.

     На цей час вже виконано значний комплекс підготовчих робіт. Зокрема, на першому етапі було повністю перевірено стан адресного господарства міста Ковель. За результатами перевірок направлений лист голові міської ради для усунення виявлених недоліків. Дотримання належного порядку в адресному господарстві міста є дуже важливим фактором, що в подальшому забезпечує якісне складання квартальних списків будинків та здійснення переписного районування.

     Крім цього, працівниками управління статистики уточнено дані про віднесення домогосподарств до певних населених пунктів. Однак, межі міста Ковель та прилеглих до міста територій сільських та селищної ради не оформлені юридично.

     За рахунок державних коштів виготовлено схематичний план міста, який на даний час уточнюється і буде використаний при складанні квартальних списків будинків.

     Складання квартальних списків будинків – одна з найважливіших підготовчих робіт до Перепису населення. Від якості складання цих списків залежить правильність проведення переписного районування та забезпечення під час перепису повноти охоплення населення.

     З 20 листопада протягом місяця в місті Ковелі працюють спеціально підібрані і підготовлені реєстратори, в обов’язки яких входить збір інформації про кількість будинків та проживаючого в них населення.

     Під час роботи реєстраторів з міським населенням можуть виникнути певні труднощі. Зокрема, якщо під час обходу багатоквартирних будинків реєстратор не буде безпосередньо спілкуватися з населенням, то у приватному секторі необхідно отримати інформацію про кількість проживаючого населення особисто зі слів домовласника. Це викликає певне занепокоєння, зважаючи на те, що населення неохоче піде на спілкування з незнайомими людьми (реєстраторами). Для уникнення такої ситуації нагадую, що всі без виключення реєстратори матимуть при собі спеціальні посвідчення, які будуть засвідчувати особу, яка буде проводити цю роботу. Крім того, постійно працюватиме телефонна лінія за номером 5-94-33 в робочий час та (067) 334-20-30, (050) 539-69-25 в позаробочий час. Ті домогосподарства, які не бажають спілкуватись з реєстраторами – прохання подзвонити на дані номери телефонів для надання інформації про кількість проживаючих в Ваших помешканнях.

     Вся зібрана інформація використовуватиметься тільки органами статистики в знеособленому вигляді, її забороняється повідомляти будь-кому. Розголошення даних тягне за собою адміністративну відповідальність.

     Особливістю даних підготовчих робіт в тому, що реєстратору, який відвідає будинок не потрібно повідомляти прізвище домовласника, а лише кількість проживаючих в ньому осіб.

     Сподіваємось, що мешканці нашого міста сприятимуть проведенню підготовчих заходів до перепису населення 2012 року, за що наперед щиро дякуємо. Є надія, що не стоятиме осторонь і наша влада – основним завдання якої на етапі підготовчих робіт є ліквідація недоліків в упорядкуванні адресного господарства міста та юридичне розмежування меж міста та прилеглих до нього територій сільських та міських населених пунктів. Закликаємо до співпраці всіх власників приватних житлових будинків, просимо взаємоповаги та взаєморозуміння до тих людей, які виконуватимуть підготовчі роботи до цього великомасштабного заходу.

Головне управління статистики

у Волинській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *