Луцька міська влада підтримує ідею молоді відремонтувати міст у парку

     На круглому столі «Стан мостів у місті Луцьку: аварійний міст у парку», що відбувся 7 квітня у Волинському прес-клубі, окрім представників молодіжних організацій були присутні заступник начальника департаменту житлово-комунального господарства міської ради Віктор Раєнко та заступник директора підприємства «Мостозагін-60» Олександр Альошин.

     Мета заходу полягала в обговоренні проблеми стану мостів Луцька (міст на вул. Рівненській, Гнідавській, Ковельській, пр. Перемоги та в парку відпочинку та культури імені Лесі Українки).

     Круглий стіл був наступним кроком до реалізації завдань акції «Добіжи до своєї половинки», яка пройшла напередодні 6 квітня. В акції взяли участь кілька десятків молодих людей, які підтримали ініціативу реконструкції аварійного мосту в парку. Впродовж заходу були зібрані підписи до Звернення до міської ради щодо внесення в бюджет 2012 проектного рішення про витрати за ремонт цього об’єкта. Організатори заходу зробили для гостей фото-презентацію мостів у Луцьку, а також представили відеоматеріал про організовану акцію. Таким чином акцент розмови був поставлений на обговорення реалізації ремонту мосту.

     Розглядалися такі питання:

  1. Який нині стан цього мосту?
  2. Що потрібно відремонтувати у ньому?
  3. Скільки це коштуватиме?
  4. Коли і як можна буде подавати проект рішення щодо ремонту мосту до міського бюджету-2012?

     Під час круглого столу Віктор Раєнко зазначив, що в міському бюджеті на цей рік на ремонт усіх мостів у Луцьку виділено лише 100 тисяч гривень. Ця сума ледве покриває поточний ремонт шляхопроводу на вул. Рівненській. Щодо мосту в парку, то чиновник розповів, що 4 квітня відбулася виїзна комісія для обстеження мосту в результаті якої склали дефектний акт. Раєнко визнав, що міст є аварійним і зазначив, що приблизно через місяць департамент ЖКГ створить проектно-кошторисну документацію для цього об’єкту. У відповідь Олександр Альошин, експерт з мостобудування, розповів, що подібний міст можна сконструювати за 2-3 тижні. В кращому випадку кошти з міського бюджету будуть виділені в ІІ півріччі, а якщо ні – то наступного року. Хоча ще один вихід – це залучення спонсорів та інвесторів.

     На креативну пропозицію молоді зробити відремонтований міст в парку «мостом закоханих» і таким чином залучити додаткові кошти та створити своєрідний бренд міста, як Раєнко, так і Альошин відреагували позитивно. В результаті обговорення представник міської влади пообіцяв допомогти молодим активістам у вирішенні цього питання.

    Круглий стіл організували активісти, учасники Всеукраїнського проекту «Академія практичної адвокації» ВГО «Демократичний альянс».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *