Детонація руху

       Масова, просто поголовна танцювальна істерія охоплює простори України. Назва їй Tecktonik. Танцювальний стиль, який поширився Європою, нарешті дійшов і до нашого брата. Про Tecktonik нашій молоді в основному стає відомо через відео-інтернетресурси, такі як YouTube і Dailymotion, на які за короткий період часу злили гігабайти матеріалів з виступів, баттлів, дійшло вже й до відеоуроків на Tecktonik.

     Але давайте трішки більше дізнаємося про цей стиль.

    На початку XXI ст. вечірки в Бельгії пропонували музику в стилі Hardtech, Hardtrance, а також Euro Dance. У той час найпопулярнішим стилем був Jumpstyle, ідея якого полягала в тому, щоб стрибати, рухаючи однією ногою (потім іншою) назад-вперед у такт басів. Тодішні вечірки були схожі на теперішній Tecktonik.

    Зараз це вже мегапопулярний рух, а розпочав він свою історію в Парижі у 2000 році — у приміському клубі «Mеtropolis». Одна з вечірок називалася «Blackout»; спочатку її резидентом був Mc Adrian з Radio Fg. Стиль музики (Electro і Trance) був менш жорстким і досить комерційним. Протягом 5 років інша вечірка «Tecktonik Killer» пропонувала бельгійський Techno, Hardstyle і Warm up electro. Тоді перша вечірка представляла живий виступ Shakedown, а друга представляла Philippe B. у записі. Паралельно проходили вечірки «Digital Trance», музична програма яких була жорсткіша, і які можна зрівняти з тим, що зараз і має назву Tecktonik. Рік за роком вечірка «Tecktonik Killer» залучала все більше і більше людей. Близько 8000 людей приходять на кожну вечірку «Tecktonik Killer», куди запрошуються найвідоміші ді-джеї зі всього світу. Через деякий час вечірки «Tecktonik Killer» проводяться і в інших паризьких клубах. З часом Tecktonik стає знаковим брендом. З 2006 року можна знайти компіляції «Tecktonik Killer». На вечірках «Tecktonik Killer» збиралися молоді люди, які прагнули бути «несхожими на інших». Цей стиль вперше виходить на загал на фестивалі «Paris Techno Parade» 15 вересня 2007 року.

     В інтернеті з’являються сотні відео з клубів з молодими танцюристами або записи данс-баттлів, що влаштовуються на вулицях або в танцювальних школах. Перше покоління Tecktonik носило взуття з рівною підошвою – відоме як Buffalo. Також зазвичай вони одягали білі рукавички і тримали в роті соску. Соска служила перешкодою для підйомів, спровокованих екстазі. Хлопці й дівчата, і справді, нагадували малих дітей – у сенсі, що переступали межу між «запалювати» і «спалювати себе», вони хотіли почуватися заводною іграшкою на батарейках, забуваючи, що «заведені» на кілька вечорів, згодом вони опинялися на звалищі – з непридатними для ремонту механізмами. Подекуди й зараз можна зустріти клаберів, які для підкреслення свого образу гоцають на рейвах з цим дитячим атрибутом, швидше за все не знаючи його історії, або надавши йому іншого значення.

     З часом молоді клабери почали все частіше виходити на вулиці і влаштовувати баттли з тектоніку поза клубами, як колись це робили знамениті Hip-hop і брейк-данс баттли. Поняття ж Tecktonik стало більш чітким. Отож, наразі маємо Tecktonik – відомий також як tck, vertigo, Milky Way, – танцювальний стиль-мікс, що ґрунтується на базі хіп-хопу і техно. У танці Tecktonik активно використовуються руки із включенням елементів різних напрямів, але в ньому залишається оригінальність і новизна. Tecktonik об`єднує безліч сучасних танцювальних стилів, несучи в собі синтез різних культур. Залежно від переваг і власної індивідуальності танцюристи Tecktonik додають в нього Hip-hop, C-walk -Boying, Popping, Waving, Tutting, Liquid-Pop, Vouging і т.д.

     Найвідомішими творцями музики у стилі Tecktonik є Dim Chris, Dess, Miss Hiroko, Mondotek, пізніше David Guetta, Dirty South і Yelle.

     Зовнішній вигляд у цих танцюристів досить цікавий: звужені джинси чи брюки, «маленька» футболка з малюнком (частіше із символікою тектоніка), білий ремінь, напульсники, гетри яскравих кольорів на руках, кросівки баскетбольного стилю, використовуються чорно-білі кеди-шахматки. Футуристичні або готичні зачіски і яскравий макіяж, часто з елементом зірки біля одного ока. Стиль Tecktonik запозичує елементи кіберпанку, а неонові кольори нагадують new-rave хвилю в Англії: флуоресцентні кислотні кольори, нарукавники, вузькі футболки повертають у моду, як у покоління rave-музики в 1980-х. Нові люди, що приходять у цей танцювальний стиль, стали вносити демократію у вибір одягу. Тепер будь-який тектонік-дансер може одягати що завгодно, починаючи від балахона і широких бавовняних штанів, закінчуючи шортами (що рідко використовується, але буває в командних виступах) і голим торсом. У багатьох людей з’являється власне відчуття стилю, що суттєво урізноманітнює танець.

     У клабберів з’являється енергетичний напій Tecktonik Killer. Так само з’являється велика кількість продукції з символікою Tecktonik Killer: футболки, бейсболки, кофти, шнурки і т. д.

     Засоби інформації, які довгий час нехтували цим стилем танцю і цими вечірками, почали ними активно цікавитися. Як то кажуть: припекло…;)))

     Після того, як французи «Yelle» випустили відео на хіт «A Cause Des Garcon», в якому троє парубків дуже живо виконували техніку Tecktonik, атаку танцполів тектонічними рухами зупинити було вже неможливо. Та і чи треба було? – усі так раділи, що навіть Французьке Міністерство Культури підтвердило існування цього виду сучасного танцю.

     Тогочасні фанати тепер жалкують про успіх, викликаний вечірками в Metropolis, оскільки Tecktonik стає просто модою, ще одним способом молоді ідентифікувати себе в новому колективі. А культурі необхідний час для розвитку. Рух страждає від того, що це торкнулося великої кількості людей. Багато що потрібно ще доробити в музиці, танці, стилі одягу.

    Час покаже, чи дійсно Tecktonik Events стали винахідниками нової французької культури, яка починає поширюватися світом. Tecktonik об’єднує в собі безліч стилів різних танців, безліч слідів різних культур, побачимо, чи не лусне він, як рукавичка, яка виявилася за маленькою для усього, що хотіли в неї вмістити.

АТУМ®

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *