«AtmAsfera» у «Стоп Кадрі»

     26 березня відвідувачі «Стоп Кадру» мали змогу насолоджуватися особливою «AtmAsferою». Флейта, мандоліна, гітара, бас-гітара, дарабука, ударні, перкусії, клавішні та чудовий вокал не залишили байдужими гостей арт-кафе. Синтез музичних стилів (від елементів фолку, джазу, інструменталу до року), використання автентичних українських текстів і санскриту – родзинка гурту молодих і талановитих, які іменують себе «AtmAsferою». Виступ відбувся у рамках всеукраїнського туру на підтримку нового альбому «Integro». «AtmAsfera» потішила меломанів професійним виконанням та неповторним стилем. Публіка була налаштована на хвилю позитиву, яку транслювали музиканти, підтримувала запальними танцями, гучними оплесками і вперто не хотіла відпускати зі сцени. «AtmAsfera» відповіла взаємністю – виступ «на біс», найтепліші відгуки про луцьких глядачів, фотосесія та автографи. 

     Ми розмовляли з Тимуром, який запалював публіку грою на ударних та дарабуці.

     – Музичний стиль, у якому ви граєте?

     – World music.

     – Як довго існує сам гурт?

     – Зі мною, точно знаю, чотири роки, а до цього вони існували як мінімум три роки. Спочатку грали арт-рок, потім почали грати сольні речі, а потім приєдналися нові люди і пішов драйв.

     – «Integro» – це другий альбом?

     – Якщо загалом, то третій. Перший був «Знайти» (2006, арт-рок). Далі – «Forgotten love» (2006, етно) та «Integro» (2011, world music). У стилі, в якому граємо зараз, який «AtmAsfera» хоче передати і презентує, є два альбоми– «Forgotten love», «Integro».

          – Відповідно до того, що є тексти санскритом, постає питання: яка ваша релігія (крім музики, звичайно)?

     – Ми співаємо мантри, бо знаємо їх силу – вони очищують. Не просто граємо, хочемо додати родзинку, для нас це санскрит. У кожного своя релігія, але одна ціль – ми хочемо донести любов. Санскрит – мова любові, і люди відчувають це.

     – Напевно, треба бути дуже чистими внутрішньо, щоб нести послання у вигляді мантр, любові до людей.

     – Ми можемо падати в болото, бути брудними, але всі ми всередині чисті. Мантри – те, що безпосередньо торкається первинної чистоти і пробуджує її. Треба просто почати очищатися. Цей процес – глибока філософія, знаю, що все виріжуть (посміхається – авт.).

     – Які подальші плани у «AtmAsferи»?

     – Ми хочемо робити драйвові пісні, брати участь у цікавих заходах, фестивалях, повернутися до своєї стратегії. Ми багато їздили, наприклад, на Woodstock, грали з такими гуртами, як «Guano Apes» (у фіналі міжнародного фестивалю «The Global Battle of the Bands – 2007» український гурт «AtmAsfera» зайняв 4-те місце. Музиканти брали участь у різноманітних фестивалях і конкурсах, таких, як «Molde-jazz» у Норвегії, «Ethno Cross» у Польщі та багато інших – авт.).

     – Як вам прийом луцької публіки?

     – Просто супер. У Луцьку дуже енергійні люди.

     – Залишається побажати від імені всіх учасників заходу успіху, перемог у проектах і конкурсах та завжди приємної атмосфери.

     І для меломанів: нові чи відомі вам імена людей, які дарували гарний настрій і якісну музику: Анастасія Яремчук (флейта, вокал), Юлія Яремчук (клавішні, вокал), Андрій Шадій (мандоліна, флейта, вокал), Андрій Черкасов (бас-гітара), Тімур Гогітідзе (ударні, дарабука), Міша Пузюрін (гітара).

Наталя ТАНДРИК, 

фото Вероніка НАГОРНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *