1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Молодь Ковеля проти ВІЛ/СНІДу    

     У Ковелі та Ковельському районі кількість офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих станом на 25.09.2011 р. становить 183 особи, з них – двоє дітей. За період з 1996 по квітень 2011 року на Волині виявлено 2981 особа з антитілами до ВІЛ. За рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію наша область займає провідне місце Західному регіоні України: міста Нововолинськ, Луцьк, Володимир-Волинський та райони Ковельський, Іваничівський, Ківерцівський, Луцький, Рожищенський, Турійський. Впродовж 2010 року у Волинській області взято на облік 214 ВІЛ-інфікованих осіб, встановлено діагноз СНІД – 99, померло від СНІДу – 53 особи.

      У Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбулась «свічкова хода» за участю студентської молоді нашого міста. Понад 200 юнаків та дівчат пройшли центральною вулицею зі свічками та червоними стрічками – символом солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД людьми.

     На площі біля Палацу учнівської молоді відбувся імпровізований мітинг, на якому до присутніх звернулася лікар-інфекціоніст Ірина Мизовець, волонтер Наталія Вакулюк. Уже не вперше таку акцію ініціює та організовує голова Ковельської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Стахорська. Звертаючись до присутніх, вона зауважила, що з часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції в Україні у 1987 році і до 2010 року офіційно зареєстровано 182 тисячі ВІЛ-інфікованих громадян нашої країни. Людмила Стахорська закликала молодь до толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. Проведена акція покликана привернути увагу суспільства до цієї проблеми.

     Заходи, приурочені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, продовжилися в Палаці учнівської молоді, де старшокласники зібралися на тематичну дискотеку «Проблема ВІЛ/СНІДу стосується кожного…». Спеціаліст міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Медвєдєва продемонструвала фільм «На повну силу», з метою ознайомлення школярів із факторами ризику та механізмами поширення захворювання. після перегляду фільму всі активно обговорювали побачене. Активно дискутував з молоддю і заступник голови МГО «За життя» Олександр Шилюк.

     Сподіваємось, що своїм теплом, співчуттям та підтримкою зможемо змінити життя інших людей на краще. Будьмо, як сонце, що світить як для здорових, так і для хворих.

Ольга Олексіна

     Вперше про СНІД згадується у 1981 році в офіційних повідомленнях американського Центру контролю захворювань. Незвичайність цього явища була в тому, що перші жертви, в яких було виявлено дивне захворювання, хворіли також на пневмонію у тяжкій формі. Збудником такої пневмонії є досить поширений серед людей усієї земної кулі мікроорганізм, але він не може зашкодити особам з нормальною імунною системою.

     ВІЛ – це добре пристосований до існування в організмі людини вірус, що руйнує імунну систему, тобто знищує імунітет. ВІЛ в організмі можна виявити лише через 3-6 і навіть 18 місяців після інфікування. На жаль, сьогодні такого препарату, який міг би повністю вилікувати людину, не існує. Вірус залишається в організмі назавжди. Однак існують спеціальні препарати, які гальмують розмноження вірусу, утримуючи його кількість на мінімальному рівні, і цим попереджають руйнування імунної системи. Антиретровірусна терапія дозволяє продовжити життя інфікованих людей на 10-15 років.

     У світі кількість ВІЛ-інфікованих перевищує 50 млн чоловік, померлих від СНІДу – більше 20 млн. З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції в Україні у 1987 році і до 2010 року включно офіційно зареєстровано 182 тисячі ВІЛ-інфікованих громадян України.

     ВІЛ вражає переважно молодих людей віком від 20 до 40 років. В Україні уже існують дитячі будинки для дітей, що народились від ВІЛ-інфікованих матерів і покинуті ними. Щороку кількість таких дітей збільшується – кожна сьома дитина залишається покинутою в пологовому будинку.

     З метою поширення знань та розуміння проблем, пов’язаних з ВІЛ/СНІДом працівники Ковельського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять відеолекторії у навчальних закладах міста для учнівської та студентської молоді. Під час обговорення важливих питань надається інформація про організації, що працюють у сфері профілактики ВІЛ-інфікування, надання допомоги ВІЛ-інфікованим, хворим на СНІД, їх родичам та близьким щодо захисту прав, підтримки здоров’я, психологічної допомоги.

     Сьогодні лікування, на жаль, не може привести до одужання, проте воно може повернути до нормального ритму життя. ВІЛ-позитивна людина має право працювати, навчатись, мати друзів, сім’ю. Вона має право на життя!

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

адреса:

м. Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. 120, тел.: 6-17-48

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *