Як працюють знеболювальні препарати?

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) працюють шляхом блокування (інгібування) дії хімічних речовин (ферментів), званих ферментами циклооксигенази (ЦОГ). Ферменти ЦОГ допоможуть зробити інші хімічні речовини, звані простагландини. Деякі простагландини беруть участь у виникненні болю і запалення в місцях травми або пошкодження. Зменшення в продукції простагландину зменшує і біль, і запалення. Не всі НПЗП точно такі ж, і деякі працюють трохи по-різному від інших.

Яке знеболювальне зазвичай призначають?
Тип знеболюючого, який призначить ваш лікар, залежить від:
типу болю, що у вас є;
будь-яких інших проблем зі здоров’ям, що у вас можуть бути;
сили та інтенсивності болю;
можливих побічних ефектів ліків.
Парацетамол зазвичай призначають, якщо ваш біль не дуже серйозний і у вас немає запалення.
НПЗП зазвичай призначають людям, у яких є біль і запалення – наприклад, якщо у вас є біль в суглобах (артрит) або м’язах (біль в спині). Це пов’язано з тим, що, ймовірно, буде деяке запалення, і НПЗП добре працюють для лікування болю, а також запалення. НПЗП мають ряд можливих побічних ефектів і вони не підходять для всіх. Наприклад, вони не підходять для людей, у яких є або були виразки шлунка. В цьому випадку лікар може призначити більш безпечні ліки (парацетамол). НПЗП можна використовувати при лікуванні спекою і льодом при травмах суглобів, м’язів або зв’язок.
Слабкі опіоїди зазвичай призначають при більш сильному болю, або якщо ви пробували парацетамол і/або ібупрофен і вони не спрацювали.
Більш сильні опіоїди зазвичай використовуються для лікування сильного болю – наприклад, болю, пов’язаного з раком, болю після операції або якщо у вас була серйозна травма.
Протизапальні препарати, використовувані у вигляді крему (місцеві знеболювальні), в основному використовуються для лікування болю в м’яких тканинах і м’язах.
Як слід приймати знеболювальне?
Людям, які весь час відчувають біль, зазвичай рекомендується регулярно приймати знеболювальне. Наприклад, якщо вам призначили парацетамол, ви зазвичай приймаєте його чотири рази в день, кожен день, поки біль не вщухне. В іншому випадку вам потрібно приймати знеболювальне тільки тоді, коли вони вам потрібні.
Якщо ви приймаєте НПЗП, такі як ібупрофен та диклофенак, вам потрібно буде приймати ліки з або після їжі. Це тому, що вони можуть дратувати слизову оболонку шлунка й іноді викликають кровотечу в шлунку.

Яка звичайна тривалість лікування?
Як і всі ліки, знеболюючі препарати слід приймати протягом якомога коротшого періоду часу, в найнижчій дозі, яка контролює ваш біль. Це повинно допомогти уникнути будь-яких побічних ефектів. Більшості людей потрібно приймати знеболюючі протягом декількох днів (наприклад, при зубному болю) або тижнів (після того, як потягнув м’яз). Тим не менш, деякі люди мають хворобливі стани і повинні приймати знеболюючі на довгостроковій основі. Приклади включають людей з ревматоїдним артритом, остеоартритом або хронічним болем у спині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *